Solate

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

tema odprta - 18. dec 2005 17:36 | ogledi: 3.992 | odgovori: 7

Za novo leto bi rada pripravila solatni bife, zato prosim za recepte.Nekaj sem jih našla na kulinariki (solata z ajdovo kašo,francosko solato)

kalcicl

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

18. dec 2005 18:36

Huh na kulinariki je tege zelo, zelo veliko. V knjigarni (felix) pa tudi prodajajo zbirko kuharskih knjig, med njimi tudi "Solete". Mogoče bi si jo lahko izuposodila tudi v knjižnici. So pa zelo lepe fotografije. Pa še sedaj so nekaj v akciji. Upam da nisem pregrešila kakšno pravilo za reklame. MissLady

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. dec 2005 19:22

Jaz ti predlagam, da še malo pobrskaš po bazi solat (http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?Ime) Drugače pa jaz recimo pripravim testeninsko solato: polžki, pentljice ali peresniki - OBVEZNO Barilla ali Agnesi, da se v solati ne zmehčajo => to pa zamešam s koščki kuhane šunke, sira mozarelle in enega bolj močnega, aromatičega sira, koščkov kislih kumaric, polovičk češnjevega paradižnika,, grobo narezanih orehov in prelijem z mešanico jogurta, začimb za solato, malo kečapa in po okusu tudi žlico načo omake. Lp, tjas

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

18. dec 2005 23:17

Jaz ti predlagam naslednje solate: solata z beluši vložene beluše odcediš in jih narežeš na 5 cm dolge palčke, položiš jih na dekorativen krožnik in jih poliješ s polivko, ki jo pripraviš iz kisle smetane, limoninega soka, soli in kopra. Beluši naj počivajo v tej omaki vsaj 2 uri preden jih postrežeš. solata z rukolo in paradižnikom rukolu in na krhlje narezan paradižnik (češnjevec) preliješ z olivnim olje, balzamico kisom in soljo.Solato zmešaš tik preden jo serviraš in jo posuješ s tankimi rezinami parmezana. (moja naj naj solata) solata iz stročjega fižola in divjega riža zmešaš kuhan stročji fižol, malo riža z divjem rižem, na grobo nasekljane orehe, sesekljan peteršilj, limonin sok, poper in sol. riževa solata z anansom v slani vodi skuhaš riž, ga spereš z mrzlo vodo in odcediš. Dodaš kocke ananasa iz kompota, krhlje mandarin in veliko kisle smetane ter malo soli. Če solata dlje časa počiva postane suha in lahko dodaš samo malo mleka, da bo spet sočna. atic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. dec 2005 9:53

Na pari skuhaš brokoli, korenje in cvetačo, še mlačno pa preliješ z marinado in olivnega olja, kisa, balzamičnega kisa, žlice vina, česna, popra in soli ter sveže sesekljanih zelišč. Pustiš čez noč na hladnem - lahko, okusno, pa še lepo za oko. Mamamia mamamia

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

19. dec 2005 10:41

Enkrat smo na eni delavnici zdrave prehrane delali tele solate, meni sta se zdeli božanski: Solata z motovilcem, rženimi kalčki in kalčki lucerne: 300 g motovilca 1 skodelica rženih kalčkov 1 skodelica kalčkov lucerne 1/2 avokada 1 strok česna kis bučno/ oljčno olje sol Motovilec opereo in stresemo v skledo. Avokado narežemo na kocke in potresemo po motovilcu. Dodamo ržene kalčke, sesekljan česen, začinimo s kisom, oljem in soljo. Pomešamo in potresemo s kalčki lucerne. solata s kalčki fižola azuki (rdeča soja), rdeče, črne in zelene leče in čičerike: 1 skodelica kalčkov čičerike 1 skodelica kalčkov fižola azuki 1 skodelica kalčkov leče 50 g ribanega sira 1 strok česna kis bučno/ oljčno olje sol kalčke čičerike kuhamo v vreli vodi 5 min. Vse kalčke stresemo v skledo, potresemo z naribanim sirom in začinomo s sesekljanim česnom, soljo, kisom in oljem. Dobro premešamo. ta solata je uredu ker lahko tudi nakaj časa stoji.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

19. dec 2005 13:01

Kaj pa tole: ( kitajska solata za dva je naziv - jedel včeraj....njami) - zelena solata - kumarice / murke - paradižnik - zelje / pekoče - kalčki - škampi vse skupaj zmešano z riževim kisom in oljem( mislim no)....škampi potreseni večinoma po vrhu, čeprav so bili tudi med solato...meni je bila res dobra!! escada

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

19. dec 2005 15:55

Mmmm....same dobre ideje.Hvala za nasvete,smo namreč veliki ljubitelji raznovrstnih solat in ti recepti mi bodo prišli zelo prav.Vso zelenjavo za solato,ki mi jo je svetovala mamamia sem že nabavila.Naslednjič sprobam še ostale. kalcicl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti